TL88K470R
Ohmite
Produkt-Nr.:
TL88K470R
Hersteller:
Ohmite
Beschreibung:
RES CHAS MNT 470 OHM 10% 114W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 470 Ohms
Series TL
Power (Watts) 114W
Package / Case Module
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Ohmite
Features -
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)