TLBA1100B(T11)
Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
TLBA1100B(T11)
Paket:
SMD
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
LED BLUE SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 465nm
Configuration Standard
Lens Transparency -
Viewing Angle -
Color Blue
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 7mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 2-PLCC
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.7V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 428nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia