TLD5S28AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TLD5S28AH
Paket:
DO-218AB
Beschreibung:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
Auf Lager : 1355
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 79A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 2800W (2.8kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V