TM-7ES103
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
TM-7ES103
Beschreibung:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Auf Lager : 200
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 3
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.283" Face (8.20mm x 7.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series TM-7
Power (Watts) 0.5W, 1/2W