TMOV34S661M
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
TMOV34S661M
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 1.05KV 40KA SQUARE 34MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 945 V
Capacitance @ Frequency 2000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 1.05 kV
Varistor Voltage (Max) 1.155 kV
Series TMOV® 34S
Energy 1030J
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 660 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 850 V