Zuhause / Fixed Inductors / TMPC 1004H-1R0MG-D
minImg
TMPC 1004H-1R0MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
TMPC 1004H-1R0MG-D
Beschreibung:
1.0 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Auf Lager : 998
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 36A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 18 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.3mOhm Max
Inductance 1 µH