Zuhause / Fixed Inductors / TMPC 1265HPV-4R7MG-D
minImg
TMPC 1265HPV-4R7MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
TMPC 1265HPV-4R7MG-D
Beschreibung:
4.7 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 28A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 13.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 8.4Ohm Max
Inductance 4.7 µH