Zuhause / Fixed Inductors / TMPF 0606LR-4R7MN-ABD
minImg
TMPF 0606LR-4R7MN-ABD
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
TMPF 0606LR-4R7MN-ABD
Paket:
0606
Beschreibung:
4.7 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 9.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0606
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.52mOhm Max
Inductance 4.7 µH