TMS320C6205ZWT200
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TMS320C6205ZWT200
Paket:
288-NFBGA (16x16)
Beschreibung:
IC DSP FIXED POINT HP 288-BGA
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC)
Non-Volatile Memory External
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 288-NFBGA (16x16)
Clock Rate 200MHz
Series TMS320C62x
Type Fixed Point
Package / Case 288-LFBGA
Voltage - Core 1.50V
Mfr Texas Instruments
Voltage - I/O 3.30V