TNPW0402100RBXTD
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
TNPW0402100RBXTD
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 100 Ohms
Series TNPW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W