TNPW060313K7DHTA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
TNPW060313K7DHTA
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 13.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 13.7 kOhms
Series TNPW
Power (Watts) 0.1W, 1/10W