TP-SC24-20-MPPT
Tycon Systems Inc.
Produkt-Nr.:
TP-SC24-20-MPPT
Hersteller:
Tycon Systems Inc.
Beschreibung:
BATT CHARGER SOLAR 20A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -35°C ~ 55°C
Termination Style Screw Terminal
Charge Current - Max 20A
Number of Cells 1
Approval Agency CE
Battery Cell Size 12V/24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.30" L x 5.90" W x 2.30" H (210.82mm x 149.86mm x 58.42mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Nominal -
Series -
Type Solar Charger
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max 260W, 520W
Mfr Tycon Systems Inc.
Features LED Indicator, Multiple Charge Modes
Package Box
Voltage - Input 110V