TP1.5KE15CA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
TP1.5KE15CA
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 71.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series Automotive, AEC-Q101, TP1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.2V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.8V