TPCK225M006P8000
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TPCK225M006P8000
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 2.2UF 20% 6.3V 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm @ 100kHz
Series TACmicrochip®, TPC
Type Molded
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF