TPCL105M010R5000
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TPCL105M010R5000
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 1UF 20% 10V 0603
Auf Lager : 11886
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Series TACmicrochip®, TPC
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF