TPS272C45ARHFR
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TPS272C45ARHFR
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
24-VQFN (5x4)
Beschreibung:
36-V, 45-M, 3-A, 2-CH, INDUSTRIA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 6V ~ 36V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 45mOhm
Supplier Device Package 24-VQFN (5x4)
Current - Output (Max) 5.8A