TPS728120150DRVR
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TPS728120150DRVR
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
6-WSON (2x2)
Beschreibung:
IC REG LIN 1.2V/1.5V 200MA 6WSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 120 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V, 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 200mA