TPSA106K010S0900
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TPSA106K010S0900
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Auf Lager : 5695
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Ratings -
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF