TPSMA6L7.5A
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
TPSMA6L7.5A
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-221AC
Beschreibung:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO221AC
Auf Lager : 2748
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMA6L
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V