TPSMB150A-VR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
TPSMB150A-VR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214 TR
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMB-VR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V