TQL850CSV33 RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TQL850CSV33 RLG
Paket:
8-SOP-EP
Beschreibung:
500MA, LOW-IQ 40A LOW-DROPOUT LI
Auf Lager : 1738
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 77 µA
PSRR 59dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 50V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOP-EP
Control Features Current Limit, Enable, Reset, Watchdog
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Temperature
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.425V @ 250mA