TR-916-SC-S
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
TR-916-SC-S
Beschreibung:
RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 29mA (Max)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Serial Interfaces UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard General ISM < 1GHz
Power - Output 0dBm
Antenna Type Antenna Not Included
Series SC
Sensitivity -95dBm
Memory Size -
Package / Case Module
Data Rate 33.6kbps
Current - Receiving 13mA
Voltage - Supply 2.7V ~ 13V
Modulation FSK
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 916MHz