Zuhause / Fuses / TR1-2410FA12-R
minImg
TR1-2410FA12-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
TR1-2410FA12-R
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 12A 125VAC/VDC 2SMD
Auf Lager : 2995
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00395 Ohms
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 12 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.122" W x 0.122" H (6.50mm x 3.10mm x 3.10mm)
Product Status Active
Series 2410FA
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V