Zuhause / Fuses / TR1/6125TD7A
minImg
TR1/6125TD7A
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
TR1/6125TD7A
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 7A 125VAC 60VDC SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 90.2
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0087 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 7 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm)
Product Status Obsolete
Series BRICK 6125TD
Voltage Rating - DC 60 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V