Zuhause / Fuses / TR1/MCRW2.5A
minImg
TR1/MCRW2.5A
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
TR1/MCRW2.5A
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 0.5
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.041 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.125" Dia x 0.280" L (3.18mm x 7.10mm)
Product Status Obsolete
Series Microtron® MCRW
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V