Zuhause / Fuses / TR2/6125FA4A
minImg
TR2/6125FA4A
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
TR2/6125FA4A
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 4.4
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.022 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 4 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.102" W x 0.102" H (6.10mm x 2.59mm x 2.59mm)
Product Status Obsolete
Series BRICK 6125FA
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V