Zuhause / Fuses / TR2/6125FF375-R
minImg
TR2/6125FF375-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
TR2/6125FF375-R
Beschreibung:
FUSE BRD MT 375MA 125VAC 72VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm)
Product Status Obsolete
Series 6125FF
Voltage Rating - DC 72 V
Package / Case 2410 (6125 Metric)
Voltage Rating - AC 125 V