TR20FBD9K09
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
TR20FBD9K09
Paket:
TO-220
Beschreibung:
RES 9.09K OHM 1% 20W TO220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.810" (20.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Resistance 9.09 kOhms
Series TR
Power (Watts) 20W