TR35JBL150R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
TR35JBL150R
Beschreibung:
RES 150 OHM 5% 35W TO220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.762" (19.36mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.400" L x 0.181" W (10.16mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 150 Ohms
Series TR
Power (Watts) 35W