TRF250-145T-2
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
TRF250-145T-2
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 145MA RADIAL
Auf Lager : 1499
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (250V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 145 mA
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Approval Agency CSA, TUV, UL
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 14 Ohms
Series PolySwitch®, TRF250
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 5.4 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 290 mA