Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
TRF600-160
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 250V 160MA RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.2065
$1.2065
5
$1.1704
$5.852
10
$1.0944
$10.944
50
$0.90573
$45.2865
100
$0.754775
$75.4775
250
$0.73587
$183.9675
500
$0.622668
$311.334
1000
$0.54719
$547.19
5000
$0.49058
$2452.9
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 250V (600V Int) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 160 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.496" (12.60mm) |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Current - Max | 60 A |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" L x 0.236" W (16.00mm x 6.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 18 Ohms |
| Series | PolySwitch®, TRF600 |
| Type | Polymeric |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Thickness (Max) | - |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 4 Ohms |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Current - Trip (It) | 320 mA |
| Package | Bulk |
| Time to Trip | 18 s |