TS1608-103M
Tamura
Produkt-Nr.:
TS1608-103M
Hersteller:
Tamura
Beschreibung:
FIXED IND 10MH 20MA 32.8 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 50 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32.8Ohm Max
Inductance 10 mH
Series TS1608
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 800kHz