TS2937CW33 RPG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TS2937CW33 RPG
Paket:
SOT-223
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT223
Auf Lager : 3392
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
PSRR -
Voltage - Input (Max) 26V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 25 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223
Control Features Current Limit
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Voltage, Thermal Shutdown, Transient Voltage
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 500mA