Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TS2937CW33 RPG
Hersteller:
Paket:
SOT-223
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT223
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.577
$1.577
10
$1.4098
$14.098
25
$1.33798
$33.4495
100
$1.09896
$109.896
250
$1.027254
$256.8135
500
$0.90782
$453.91
1000
$0.716699
$716.699
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 25 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Control Features | Current Limit |
| Series | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Voltage, Thermal Shutdown, Transient Voltage |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TS2937 |