Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
TS431ACX
Hersteller:
Paket:
SOT-23
Charge:
-
Beschreibung:
2.495 SHUNT VOLTAGE REGULATOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Output Type | Programmable |
| Tolerance | ±1% |
| Current - Output | 100 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 36 V |
| Current - Supply | - |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Reference Type | Shunt |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Series | - |
| Current - Cathode | 600 µA |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.495V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Input | 36V |