TS68020VF20
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
TS68020VF20
Paket:
132-CQFP (24.13x24.13)
Beschreibung:
IC MPU 20MHZ 132CQFP
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor 68000
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 132-CQFP (24.13x24.13)
Series -
Package / Case 132-BCQFP
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr Microchip Technology
RAM Controllers -
Voltage - I/O 5.0V