Microchip Technology
Produkt-Nr.:
TS68332VR16A
Hersteller:
Paket:
132-PGS (34.55x34.55)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PGS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | CPU32 |
| Speed | 20.97MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | ROMless |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Number of I/O | 48 |
| Peripherals | WDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 132-PGS (34.55x34.55) |
| Oscillator Type | External |
| EEPROM Size | - |
| Series | - |
| Package / Case | 132-BPGA |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | Microchip Technology |
| Connectivity | EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | - |
| Data Converters | - |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TS68332 |