TSC87251G2D-16CB
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
TSC87251G2D-16CB
Paket:
44-PLCC (16.6x16.6)
Beschreibung:
IC MCU 8/16BIT 32KB OTP 44PLCC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C251
Speed 16MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 32
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-PLCC (16.6x16.6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series 8x251
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8/16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity EBI/EMI, I²C, Microwire, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V