Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
TSCDJJN100PDUCV
Hersteller:
Paket:
8-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 100PSID 0.09" .06V 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | ±100PSI (±689.48kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Port Size | Male - 0.09" (2.34mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Series | TruStability® TSC |
| Accuracy | ±0.15% |
| Package / Case | 8-DIP (0.524", 13.30mm), Dual Ports, Same Side |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 12V |
| Output | 0 mV ~ 60 mV (5V) |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Bulk |
| Maximum Pressure | ±245PSI (±1689.22kPa) |
| Base Product Number | TSCDJJN |