OptiFuse
Produkt-Nr.:
TSE-P-3A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 9.25 |
| Response Time | Slow Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | cULus, KC, PSE/JET |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | TSE |
| Package / Case | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | OptiFuse |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TSE-P |