TSM4YJ201KR05
Vishay Sfernice
Produkt-Nr.:
TSM4YJ201KR05
Hersteller:
Vishay Sfernice
Beschreibung:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Auf Lager : 2299
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 13
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series TSM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W