TSM4YJ503KR05
Vishay Sfernice
Produkt-Nr.:
TSM4YJ503KR05
Hersteller:
Vishay Sfernice
Beschreibung:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Auf Lager : 1611
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series TSM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W