Tamura
Produkt-Nr.:
TTC-142-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TRANSF TELE COUP 600 OHM 90MADC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | - |
| Impedance - Primary (Ohms) | 600 |
| Insertion Loss | 1.9dB Max @ 1.8kHz |
| Frequency Range | 300Hz ~ 3.5kHz |
| Termination Style | PC Pin |
| Height - Seated (Max) | 0.500" (12.70mm) |
| Voltage - Isolation | 1500VRMS @ 1 Minute |
| Approval Agency | CSA-C22.2 No. 66-M1988, UL1459 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.799" L x 1.201" W (20.30mm x 30.50mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Transformer Type | Data/Voice Coupling |
| Impedance - Secondary (Ohms) | 600 |
| DC Resistance (DCR) - Secondary | 95Ohm |
| Series | TTC |
| DC Resistance (DCR) - Primary | 75Ohm |
| Mfr | Tamura |
| Return Loss | 14dB Min @ 1.8kHz |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:1.04 |
| Package | Bulk |
| Frequency Response | -2.5dB ~ 0.3dB |
| Power Level | -45dB ~ 10dB |