Techflex
Produkt-Nr.:
TTN1.50SV100
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SLEEVING 1.5" ID 100' SILVER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$241.2335
$241.2335
5
$232.6189
$1163.0945
10
$229.1723
$2291.723
20
$224.002875
$4480.0575
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -60°C ~ 255°C |
| Diameter - Inside | 1.500" (38.10mm) |
| Color | Silver |
| Material | Fiberglass, Aluminized, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant |
| Material Flammability Rating | Non Flammable |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 1.550" (39.37mm) |
| Type Attributes | Convoluted - Braided |
| Series | ThermaShield® Tube |
| Type | Sleeving, Insulated |
| Length | 100' (30.48m) |
| Environment Protection | - |
| Mfr | Techflex |
| Abrasion Protection | Abrasion Resistant |
| Features | Chemical Resistant, Clean Cut |
| Wall Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Package | Spool |
| Base Product Number | TTN1 |
| Heat Protection | Flame Retardant, Heat Resistant |