Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TUSB2551PW
Hersteller:
Paket:
14-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC TRANSCEIVER HALF 1/3 14TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Drivers/Receivers | 1/3 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Receiver Hysteresis | 200 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Type | Transceiver |
| Data Rate | 1.5Mbps |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Protocol | USB 2.0 |
| Base Product Number | TUSB255 |