TVX1C330MAD
Nichicon
Produkt-Nr.:
TVX1C330MAD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 16V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TVX
Package / Case Axial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF