TVX1J472MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
TVX1J472MDD
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 63V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF