TVX1V331MCD1LZ
Nichicon
Produkt-Nr.:
TVX1V331MCD1LZ
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 35V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.827" L (10.00mm x 21.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 460 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TVX
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 690 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF