TVX2A2R2MAD1LY
Nichicon
Produkt-Nr.:
TVX2A2R2MAD1LY
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 56 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF