TVX2E330MCD1LZ
Nichicon
Produkt-Nr.:
TVX2E330MCD1LZ
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 250V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.240" L (13.00mm x 31.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 190 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 304 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF