TW1.8-24-12
Polytron
Produkt-Nr.:
TW1.8-24-12
Hersteller:
Polytron
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 1.8W
Auf Lager : 5
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 25.2V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 75mA, 75mA
Voltage - Input (Min) 22.8V
Package / Case 24-DIP Module, 12 Leads
Efficiency 55%
Mfr Polytron
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series TW3 (3W)
Power (Watts) 1.8 W